Categories
Componentfilter
MK25 SMA coupler 0.38
- for SMA connector with NA of 0.38
- compact triaxial fibre coupler stage
Miniature monomode coupler with piezo electric inertial motor. SMA 0.38
| Technical data | |
|---|---|
| Width | 35 mm |
| Height | 27.5 mm |
| Depth | 25 mm |
| Travel | 2 mm |
| Article Number | MK.025.110B |
| Mass | 58 g |
| Velocity | 1.2 mm/s |
| Lens Type | |
|---|---|
| Numerical aperture | 0.38 |
| Clear aperture | 2.5 mm |
* you need to install the STP Viewer to view these files

