Categories
Componentfilter
MX25 - 2mm travel (UHV edition)
- for high vacuum conditions up to 10^(-9) mbar
- 2 mm travel in x, y and z direction
- 25 x 35 mm footprint
Miniature xyz positioners with piezo electrical inertial drive. UHV edition of the MX 25.
| Technical data | |
|---|---|
| Width | 35 mm |
| Height | 18.5 mm |
| Depth | 25 mm |
| Travel | 2 mm |
| Article Number | MX.025.1090 |
| Mass | 46 g |
| Velocity | 1.2 mm/s |
| Max. Load (3 axis) | |
|---|---|
| Mx, My, Mz (momentum) | 1.5 Ncm |
| Blocking forces (Fx, Fy, Fz) | 2 N |
| Guidance accuracy | |
|---|---|
| Yaw angle | 20 arc sec |
| Pitch angle | 60 arc sec |
| Vertical deviation | 2 um |
| Lateral deviation | 2 um |
* you need to install the STP Viewer to view these files

